XIX-ият Общински събор на ромите вече е част от общата памет на село Средище и на местното Народно читалище "Стефан Караджа" - ден, в който миналото, настоящето и бъдещето се срещнаха в единство, споделеност и човечност. Ромската култура отново показа своята жизненост - като жива нишка, която свързва поколенията, носи мъдрост и вдъхновява с устойчивостта си. В свят, в който различията често разделят, този събор доказа, че именно чрез тях можем да се обогатяваме и да изграждаме мостове на уважение и разбирателство.
Организаторите: "Този празник остави след себе си не просто спомени, а усещане за принадлежност - че сме заедно чрез традициите, чрез музиката, чрез духа, който ни обединява. Той ни напомни, че силата на една общност се крие в единството и взаимната подкрепа. Изказваме своята искрена благодарност към кмета на нашето населено място - г-н Георги Василев, за неговата подкрепа и ангажираност. Благодарим на Общинска администрация за съдействието, както и на ОУ "Цанко Церковски" за техния принос и отдаденост. Сърдечни благодарности към всички участници, гости и организатори, които със своя труд, талант и сърце направиха този събор реалност. Благодарим и на всички жители на територията на община Кайнарджа - за това, че заедно съхраняваме духа на общността".
Ромската култура отново показа своята жизненост - като жива нишка, която свързва поколенията, носи мъдрост и вдъхновява с устойчивостта си. В свят, в който различията често разделят, този събор доказа, че именно чрез тях можем да се обогатяваме и да изграждаме мостове на уважение и разбирателство. Този празник остави след себе си не просто спомени, а усещане за принадлежност - че сме заедно чрез традициите, чрез музиката, чрез духа, който ни обединява. Той ни напомни, че силата на една общност се крие в единството и взаимната подкрепа.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.