За вестника в миналото най-важен бил словослагателят

За вестника в миналото най-важен бил словослагателят

Регион: Силистра Категория: История Публикувано: Прегледи: 300
За вестника в миналото най-важен бил словослагателят

За пръв път през януари 1943 г. едва след стотния си брой силистренският вестник "Подем" публикува снимка на редакционния си екип - малък брой редактори и словослагатели.

Описан е, както следва: бившият главен редактор до бр. 52 Драгомир Божинов; настоящият оттогава насам редактор Симеон П. Пармаков, който е член на Съюза на професионалните журналисти в България; собственикът на печатница "Свободна Добруджа" Господин Т. Илиев, както и словослагателите Васил Ал. Яйчаров, Стоян Б. Стоянов, Ноти Михайлов, Жеко Ж. Желязков и Киркор Ширванян (бел.авт.-баща на Лидия Киркор Ширванян (Димитрова) - директор на Регионална библиотека "Партений Павлович" - Силистра в периода 2007-2011 г.). Припомня се, че на 29.12.1940 г. в. "Подем" започва с оскъдни технически средства, но успява да се затвърди с помощта на собственика на печатницата, а както по-горе става дума и с дейността на словослагателите - на тях "редакцията им изказва най-сърдечни благодарности и похвала". Няаколко броя по-късно се обявява, че най-после под №137 ледакцията има и телефон.

-------------------

ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.

ИЗПРАТИ СИГНАЛ




Коментари