Най-старото средно училище в Силистра посвети на годишнината си..литературна работилница
Най-старото средно училище в Силистра посвети на годишнината си..литературна работилница
Литературна работилница "Аз онлайн/аз в реалността" в ПМГ "Св. Климент Охридски" - Силистра, посветена на 115-ата година на най-старото средно училище в Силистренския край.

В навечерието на празника в STEM центъра му бе проведена литературна работилница с мото "Аз онлайн/аз в реалността" с ученици с изявен интерес към литературата и словото от V до XII клас .
Този път работилницата имаше три секции, в които участниците можеха да покажат своя талант: • Диалогичен прочит (за XI-XII клас) - първо място спечели Елчин Кемал от 12 клас; • "Есе" - първи места за Светлозара Стоянова от 8 клас и за Никол Братоева от 12 клас в по-горната възрастова група; • Разказ (за V-VII и за VIII-X клас) - първи места за Евелина Христова от 7. клас и Ясена Маркова от 8. клас.
В началото учителите по български език и литература в гимназията - Владислав Димитров, Татяна Христова и Христина Шегева, припомниха на учениците подтемите и очертаха възможни посоки за работа. След това участниците разполагаха с два астрономически часа, за да създадат своите произведения в избраната секция.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.