Наградиха победителите в конкурса „Толерантността през моите очи“ в Главиница

Наградиха победителите в конкурса „Толерантността през моите очи“ в Главиница

Регион: Главиница Категория: Общество Публикувано: Прегледи: 869
Наградиха победителите в конкурса „Толерантността през моите очи“ в Главиница

Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН) към Община Главиница е организатор на ученическия конкурс за рисунка, есе и презентация "Толерантността през моите очи".

Той се провежда за трета поредна година и е посветен на Деня на толерантността - 16 ноември.

Главната цел на конкурса е да бъде представено културното богатство и разнообразие на различните етноси в община Главиница и региона, както и да се разкрие ролята на изкуството и словото за духовното и личностното израстване на всяко поколение.

От организаторите научаваме, че стотици деца и ученици са взели участие в трите категории с посланията си в тазгодишното издание на конкурса.

Идеята за провеждането му е на кмета на Община Главиница Неждет Джевдет и МКБППМН, за да се усети и затвърди чувството на равенство, добротата и приятелството между различните етноси.

На емоционално тържество проведено на 20 ноември, в присъствие на участници, родители и учители, на победителите бяха връчени награди от Неждет Джевдет, кмет на Община Главиница, при стриктно спазване на всички противоепидемиологични мерки.

Класирането по възрастови групи е както следва:

1. РАЗДЕЛ РИСУНКА

Възрастови групи:

Първа група - от І - ІV клас;

1 място - Виктория Костадинова - СУ "Васил Левски"

1 място - Ирем Ридван - ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" с. Сокол

2 място - Деница Хараламбова - СУ "Васил Левски"

2 място - Сонер Шевкъ - СУ "Васил Левски"

3 място - Олджай Джемалитен - СУ "Васил Левски"

3 място - Сонер Юсеин - ОУ "Отец Паисий" с. Ст. Караджа

Най-хубаво послание - Окан Дуран - СУ "Васил Левски"

Втора група - V - VІІ клас;

1 място - Дефне Мустафа - СУ "Васил Левски"

2 място -. Туче Салим - СУ "Васил Левски"

3 място - Есра Емин - СУ "Васил Левски"

Поощрителна - Есра Неждет - СУ "Васил Левски"

2. РАЗДЕЛ ЕСЕ

Възрастови групи:

Втора група - VІІІ - ХІІ клас.

1 място - Синем Федаил - СУ "Васил Левски"

2 място - Есин Чолаков - СУ "Васил Левски"

3 място - Елис Рафет - СУ "Васил Левски"

Поощрителна - Умут Васви - СУ "Васил Левски"

Поощрителна - Зейнеб Чолакова - СУ "Васил Левски"

3. РАЗДЕЛ ПРЕЗЕНТАЦИЯ

Възрастови групи:

Първа група - от V - VІІ клас;

1 място - Есил Акиф - СУ "Васил Левски"

2 място - Еля Мюзелет - СУ "Васил Левски"

3 място - Есра Мюджелит - СУ "Васил Левски"

Втора група - VІІІ - ХІІ клас

1 място - Иликнур Сали - СУ "Васил Левски"

2 място - Гюнай Осман - СУ "Васил Левски"

3 място - Аслъ Нежат - СУ "Васил Левски"

Поощрителна - Есра Сабриева - СУ "Васил Левски"

-------------------

ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.

ИЗПРАТИ СИГНАЛ




Коментари
left
right