Тутраканският Клуб по водомоторен спорт - първи в републикански турнир

Регион: Тутракан Категория: Спорт Публикувано: Прегледи: 991

Първият кръг от Републикански шампионат по Водомоторен спорт се проведе от 29 до 30 август в Лом. Турнирът е за Купата на Северозападна България - Порт Лом. В него се включиха осем отбора - от Кърджали, Ряхово, Варна, Първомай - КВЕС, Първомай - МК, Тутракан, Балчик и домакините от Лом.

Любителите на екстремните спортове имаха възможност да наблюдават атрактивното състезание, в което безапелационен победител в отборното класиране е Клубът по водомоторен спорт-Тутракан с 9280 точки. В призовата тройка са и отборите на Лом - 7886 т. и Ряхово - 2850 т.

В индивидуалната надпревара, тутраканските състезатели показаха за пореден път висока класа, завоювайки пет първи места, две втори, едно трето и две четвърти места.

image

През тази състезателна година Клуб по водомоторен спорт-Тутракан участва в Шампионата с 9 пилота и 10 лодки, разпределени в 7 състезателни класа. Ето и тяхното класиране в 1-ия кръг на шампионата: