В Народно читалище "Н. Вапцаров" Тутракан предстои представление на самодейния театрален състав. В Силистренско театралното дело навършва догодина 150 години.
Професионален театър в областния град има от 1942 г. (в момента това е ДКТ Силистра). Действащи самодейни състави - към читалищата в Тутракан, Дулово и Алфатар.
Детски и юношески самодейни състави - в Силистра към ОДК. Театрални постановки от няколко години във вид на спетакли с масово участие правят и учениците от ОУ "Отец Паисий" в ситовското село Добротица.
Почти всяка година по подобен начин отбелязват патронните си празници - с актьорски произведения в различни формати, учениците от ПМГ "Св. Климент Охридски", ЕГ "П. Яворов", ПГСУАУ "Ат. Буров" и други силистренски средни училища.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.
Източник: Рекиц Силистра