*Над 2 500 автобуса на градския транспорт са със стикери "Малки и големи заедно на пътя"
За една седмица още 10 000 шофьора от цялата страна се присъединиха към кампанията "Малки и големи заедно на пътя" и сложиха стикери с надпис "Аз съм толерантен, а ти?" на личните си автомобили. Националната инициатива на Волво Тръкс се фокусира върху повече толерантност между шофьорите и образоването им за спецификата при движението на различните превозни средства на пътя. Освен със стикери идеите на кампанията се популяризират чрез социални мрежи, медии и съвети за добрите практики на пътя.
"От старта на кампанията до сега сме разпространили над 70 000 стикери. Радваме се, че именно преди натоварения летен трафик все повече водачи демонстрират личната си ангажираност към кампанията и поставят стикерите "Аз съм толерантен, а ти?". Към онези водачи, които вече са с повишено внимание към всички участници в движението и са част от "Малки и големи, заедно на пътя", през изминалата седмица се присъединиха още шофьори от Пловдив, Бургас, Търговище, Варна", обясни Александър Санин, Управител на Волво България. "Щастливи сме, че срещнахме съдействието и на големите общини от цялата страна и вярваме, че с общи усилия можем да накараме шофьорите да бъдат по-внимателни", допълни той.
До сега в "Малки и големи заедно на пътя" са се включили общините на София, Пловдив, Варна, Бургас, Силистра и Търговище. Над 2 500 от колите на градския транспорт в изброените градове също носят знака на кампанията "Аз съм толерантен, а ти?". Началото на инициативата, която е подкрепена от транспортното министерство, КАТ, браншови организации на превозвачи, частни компании и медии бе дадено през март 2011 г. Планирани са различни инициативи до края на годината, като те са съсредоточени през месеците с най-натоварен трафик. След активностите през пролетния и летния сезон, кампанията за повече толерантност на пътя ще разпространи идеите си и в началото на студените месеци. Тогава ще се акцентира върху инициативи, свързани с популяризиране на съвети за добрите практики при спецификите на движение през зимния сезон.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.