Сензация! Десетокласничка от Силистра със сребро от световно първенство

Регион: Силистра Категория: Спорт Публикувано: Прегледи: 1278

Сребърен медал спечели десетокласничката в Силистра Глория Константинова на Световното ученическо първенство по лека атлетика в Полша. Тя стана вицешампионка на 400 м гладко бягане.. Силистренки имат бронзов медал в щафетното бягане, четвърто място на тласкане на гюлле и редица класирания в челната осмица. По-точни данни все още нямат в училището, чийто директор е общинският съветник Бисерка Костова. 6 лекоатлетки от СОУ "Никола Вапцаров" в крайдунавския град представиха България на първенството. Момчетата от Габрово също участваха в него. Росица Стаменова от Враца, която е родом от Силистра, е водач на двата отбора, миналогодишни ученически шампиони на България. Учениците са на възраст до 17 години. В Полша се състезават 24 държави от цял свят. Игрите се провеждат в дните от 18 до 23 юни.