Гражданска позиция за паметника "Гергана" по пътя Силистра - Алфатар

Гражданска позиция за паметника "Гергана" по пътя Силистра - Алфатар

Регион: Силистра Категория: Общество Публикувано: Прегледи: 1141
Гражданска позиция за паметника "Гергана" по пътя Силистра - Алфатар

Освен паметникът на Стефан Караджа, дело на скулптора Павел Метеоров е скулптурата "Гергана" по пътя от Силистра за Алфатар, която в момента е безстопанствена, затънала в бурени и мръсоти,я и чакаща някой да я "приватизира"! Като символ на Добруджа, красотата на добруджанката, трудолюбието и плодородието, би трябвало, с оглед предпазването й от увреждане или кражба, да бъде преместена в населено място. Такова място е градинката вляво от входа на областната управа, където наистина ще бъде запазена и наблюдавана от много хора! Очаквам да се предизвика дебат и да се отнесе въпросът до областната управа относно преместването и запазването й!

-------------------

ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.

ИЗПРАТИ СИГНАЛ



Коментари