Отпадни води заливат природния резерват Сребърна, предаде Нова ТВ. Според жителите на едноименното село, което се намира до езеро Сребърна, те са били накарани да се включат в канализацията пред 14 години и да се откажат от септичните ями. Системата за отвеждане обаче все още не е изградена. Много лошо мирише, казва жена от с. Сребърна пред журналистка от медията. Представител на Районната инспекция за опазване на околната среда в Русе заявява, че става дума за държавни и подпочвени води. Езерото Сребърна е единственото място в България, където живеят пеликани.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.