Два автомобила на КАТ ще бъдат оборудвани с камери и микрофони

Два автомобила на КАТ ще бъдат оборудвани с камери и микрофони

Регион: Силистра Категория: Крими Публикувано: Прегледи: 516
Два автомобила на КАТ ще бъдат оборудвани с камери и микрофони

Два от осемте автомобила на КАТ в Силистра ще бъдат оборудвани с камери и микрофони следващата седмица, съобщи зам.-директорът на ГД "Охранителна полиция" Станислав Теофилов, при посещението си в крайдунавския град вчера.

В патрулните автомобили ще бъдат монтирани камери, които през цялото време ще записват, а на реверите на патрулиращите полицай ще има поставени микрофони, като ще бъде записван и разговорът, който провеждат те с проверяваните шофьори.

Всички автомобили на пътна полиция са снабдени с GPS системи, които показват точните им координати по време на работа. Колите ще имат стикери, които посочват, че се извършва видеозаснемане. С въвеждането на този метод на практика се въвежда сериозна антикурупционна мярка, постига се и по-голяма сигурност за служителите.

Ако водачът предложи пари, полицейският служител задължително ще трябва да го задържи, защото се записва.

Освен това силистренските полицаи ще получат и видеокамери, които ще заснемат проверките, които ще се извършват по метода на широкообхватния контрол.

-------------------

ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.

ИЗПРАТИ СИГНАЛ



Коментари