Февруари ще бъде месец на контрастите - ще има и по-обилни снеговалежи, но и дни с температури до 20 градуса, обещават синоптиците. Следващия месец ще бъде поне с градус и половина по-топъл от нормата, съобщават синоптици. Тази седмица времето също ще бъде много динамично - и ще се променя бързо, дори в рамките на няколко часа. В нощта срещу сряда сняг ще вали почти из цялата страна, но няма да натрупа повече от 7-8 см. В сряда снеговалежите постепенно ще спират, като в четвъртък ще има слънце, което ще докара температурите до максимума от 8 градуса. В петък ще се появи югозападен вятър, който ще повиши още температурите и те вече ще са от порядъка на 12-13 градуса. На толкова ще се радват основно хората в района на Ямбол, Сливен, Добрич и Бургас. В събота, когато е първият ден от междусрочната ваканция на учениците, все още бъде топло, но ще има и дъжд, като в Южна България валежите ще са съпроводени и с гръмотевици. В началото на следващата седмица времето пак ще се затопли. След сряда отново ще превали сняг в по-голямата част от страната.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.