В Силистренско няма инвестиционни проекти, които застрашават местата за размножаване на водолюбивите птици

В Силистренско няма инвестиционни проекти, които застрашават местата за размножаване на водолюбивите птици

Регион: Силистра Категория: Общество Публикувано: Прегледи: 320
В Силистренско няма инвестиционни проекти, които застрашават местата за размножаване на водолюбивите птици

В Силистренско няма инвестиционни проекти, които биха застрашили местата за размножаване на водолюбивите птици. Това каза Даниел Митев от БДЗП, който с екип днес участва в трийсет и деветото среднозимно преброяване на водолюбивите птици в района. "Не виждам нещо, което би повлияло негативно и то в близко бъдеше", смята Митев. Той определи като притеснително наличието на инвазивна растителност в резервата "Сребърна", но изрази увереност, че при добро управление този проблем може да бъде решен.

Екипът на БДЗП работи от с. Малък Преславец до границата с Румъния край Силистра. Вчера от Бръшлен до с. Малък Преславец работи екип от дирекцията на природния парк "Русенски Лом". По поречието на Дунав са наблюдавани предимно северни видове птици, каза д-р Йордан Куцаров от екипа на дирекцията.

-------------------

ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.

ИЗПРАТИ СИГНАЛ




Коментари