Регион: Силистра Категория: Спорт Публикувано: Прегледи: 973

Четвъртият кръг от републиканския шампионат по автокрос завърши вчера край силистренското село Калипетрово.

В индивидуалното класиране в клас до 1600 кубически сантиметра първото място зае Бойко Янков от клуб "Калето" в Русе.

Състезателят на чирпанския клуб "Яворов" Петко Илиев завоюва първото място в клас над 1 600 кубически сантиметра.

В отборното класиране начело е чирпанският клуб "Яворов", следван от "Тони старт" от Силистра и "Нерон" от Монтана.

Дадени бяха и две награди на състезателите в клас до 1600 кубически сантиметра на "Тони старт" Димитър Калев и Георги Бацинов за атрактивно и екстремно каране. Калев спука гума , но завърши обиколка на три колела, а колата на Бацинов се преобърна, но падна на колелетата и той продължи състезанието.

Организатори на проявата са АСК "Тони Старт" и община Силистра.