С нов президент от началото на новата ротарианска година, започнала на 1 юли, е създаденият преди 12 години "Ротари клуб - Силистра". Това е Георги Иванов, кмет на Сребърна. Той ще представлява местната ротарианска общност в следващите 12 месеца, когато щафетата на поста ще се поеме от застрахователя Свилен Съботинов. Както е известно, президентите на ротарианските клубове се избират за две години напред.
В понеделник на редовната сбирка на клуба в крайдунавския град с часовник с изображението на символите на Ротари интернешънъл бе награден досегашният президент Петър Георгиев. Няколко дни преди това по подобен начин бе извършен ритуалът и при младежката организация - "Интеракт клуб - Силистра", чийто нов президент е Моника Генчева, ученичка в Езиковата гимназия.
С благодарност бяха изпратени предишните двама президенти - Даниела Костова и Росен Ангелов, които завършиха средното си образование и им предстои да учат в различни ВУЗ извън Силистра.
Направени бяха кадровите промени и в "Ротари клуб - Тутракан" - респективно в "Интеракт клуб - Тутракан". Новите им президенти съответно са Иван Констанцалиев (секретар е Венцислав Танчев), и Петя Димитрова (Габриела Иванова - секретар).
Междувременно в специално послание до ротарианците от цялата страна (от 86 клуба, повече от 1 200 души) новият управител (дистрикт гуверньор) на Ротари България Иларио Астинов заяви: "Да ни е честита новата 2014-15 Ротарианска година! Хващайки перото (което има вид на клавиатура), за да напиша първото си писмо към вас, неволно си спомних за Том Сойер, който в съботното утро, наказан от леля Поли трябваше да боядисва ограда, вместо да се отдаде на безгрижни игри - както се полага в съботния ден. Всички знаем как завърши таз история - от най-бедното момче в градчето, в края на деня Том разполагаше със завидни активи (изядена ябълка; няколко стъклени топчета; хвърчило в добро състояние; парче синьо стъкло от бутилка, през което може да се гледа; ключ, с който нищо не можеше да се отключи...и други изумителни богатства), правещи го най-големия баровец от местна величина. Много ми се ще на края на тази Ротарианска година всички ние да се почувстваме като Том - взаимно много обогатени с онова, което ще сторим през нашата година!"
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.