1. Ще замразим данъците на 10% за хората и бизнеса, а на едноличните търговци ще ги намалим на 10%.
2. Ще работим с нулева толерантност към корупцията и контрабандата. Те изяждат доходите на хората и спъват бизнеса.
3. Ще върнем справедливото Швейцарско правило за индексиране на пенсиите.
4. МВР ще пази хората на улицата и ще се бори срещу битовата престъпност.
5. Ще осигурим нормален достъп на всеки до здравни услуги в рамките на 20 минути.
6. Ще приложим ефективни мерки срещу младежката безработица и спешно антимонополно законодателство.
Уважаеми жители на крайдунавска Добруджа, отново сме в навечерие на парламентарни избори. Днес обществото ни е изпаднало в дълбока икономическа криза. Това кара много от младите хора да напускат родния си край, за да търсят по-добър живот в други части на света. Ние смятаме, че този процес трябва да бъде прекратен. Нашето желание е всеки човек да има правото да живее в собствения си дом, а не под наем в далечна страна. Всеки човек да живее със собственото си семейство, а не разделен през по-голямата част от годината, заради липсата на поминък. Всеки човек да изкарва прехраната си във фамилното стопанство или цех, а не да бъде наемен работник в далечна чужбина. Именно заради това ще се борим за подкрепа на малкия и среден семеен бизнес - бил той в земеделието, услугите, производството или търговията. Семейният бизнес, семейното стопанство ще спасят не само Добруджа, те ще спасят и България. Дълги години ни убеждаваха, че големите арендатори, големите търговски вериги, големите фирми производители са спасението ни. Това обаче доведе до създаване на монополизъм дори и в най-малкото село. А монополите са спирачка за нашето развитие. За да изведем крайдунавска Добруджа от икономическата криза, ние ще се опрем на няколко фактора. Бог е отредил стратегическо място на областния център Силистра и това ще бъде изключително важен ресурс за развитието ни. Силистра е географски център на две територии, които ние трябва да превърнем в икономически зони. В радиус на два часа път с лек автомобил, Силистра е център на територия в която живее население приблизително равно на това в цяла България. Освен това Силистра се намира в центъра на водния път Пасау-Силистра-Киев. Въпрос на иновативно мислене и политическа воля е, тези географски фактори да се превърнат в икономически лостове. Ние ще работим с всички сили именно за това - Силистра да стане търговски, университетски,културен и туристически център на тези две географски пространства.
Днес е най-лесно човек да бъде популист и да обещава целия земен благодат.Ние не обещаваме неизпълними неща,само това,което можем да направим!Нашата философия ще бъде изградена с помощта на мисленето за Центъра.
Географския център да превърнем в икономически.
Семейството да стане икономически център.
Ето така ще работим ние от Коалиция Център-свобода и достойнство!
С уважение: Касим Дал, Орхан Кошуджу, Петко Добрев, Динчер Салиев, Христина Георгиева, Нели Гунева
КУПУВАНЕТО И ПРОДАВАНЕТО НА ГЛАСОВЕ Е ПРЕСТЪПЛЕНИЕ!
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.