С много тържественост и вълнение бе отбелязан празникът в двете средни училища в град Тутракан: СУ "Христо Ботев" и СУ "Йордан Йовков".

Кметът на Община Тутракан д-р Димитър Стефанов отправи вдъхновяващ поздрав към учителите - съвременните будители, към учениците - носители на бъдещето, към абитуриентите - поели по своя нов път, както и към всички родители. В словото си той подчерта, че 24 май е символ на духовната сила на българския народ и на непреходната стойност на знанието. На събитието присъстваха заместник-кметът Васил Дойнов и заместник-председателят на Общински съвет - Тутракан Димо Денчев, които заедно с всички присъстващи споделиха празничната емоция и отдаденост към просветата и културата.
Училищните дворове оживяха с детски гласове, песни, рецитали и усмивки - истински празник на духа, който докосна всяко сърце. Честит празник на всички, които носят в себе си силата на словото! Нека пазим българската писменост, да я предаваме с обич и да продължаваме да градим бъдеще, изпълнено със знание, вдъхновение и светлина!
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.