13-ата си награда връчи на отличник от Силистра урологът д-р Венцислав Стоев
13-ата си награда връчи на отличник от Силистра урологът д-р Венцислав Стоев
ПМГ "Св. Климент Охридски" - град Силистра спази традицията навръх 24 май - в най-общ смисъл празник на писмеността и културата, да проведе свое училищно тържество, на което бе връчена и поредната награда - инициатива на възпитаника на най-старата гимназия в крайдунавския град д-р Венцислав Стоев - уролог в МБАЛ Силистра АД.
Във Фейбук той заяви: "Днес за 13-а последователна година връчих традиционната си награда за талантлив ученик и неговия учител, постигнали изключителни постижения, повишаващи престижа на моето училище - ПМГ "Св. Климент Охридски. Тази година това са Христо Ивелинов Георгиев от 9б клас и преподавателката му Светослава Стоева - старши учител по информатика, информационни технологии и роботика. Впечатлен съм от техните постижения в областта на програмното инженерство, УЕБ технологии и състезателно програмиране. Светът се променя!". Д-р Стоев завършва медицина през 1986 г. в Медицински университет - Варна и вече 40 години работи в отделението по урология, на което е начело от 2008 г. насам.
Празничният 24-ти май в двора на Природоматематическа гимназия "Св. Климент Охридски" започна с предаване на училищното знаме и издигане на националния флаг. Директорът на училището Мария Иванова и официалните гости връчиха отличията на най-заслужилите абитуриенти и на учениците от всички класове постигнали високи резултати през учебната година.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.