Чрез спорт срещу тютюнопушене

Чрез спорт срещу тютюнопушене

Регион: Силистра Категория: Общество Публикувано: Прегледи: 232
Чрез спорт срещу тютюнопушене

На 19 май, за поредна година на стадион "Доростол" в Силистра се проведе инициатива по повод 31 май - Световен ден без тютюнев дим, която включваше спортно-образователни игри под мотото "АЗ избрах да НЕ пуша! НЕ пуши и ти!".

image

Организатори на инициативата са Общински съвет по наркотични вещества, Превантивен информационен център по зависимости, Местна комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, отдел "Образование, култура и спорт" към Община Силистра и Регионална здравна инспекция - Силистра.

В спортната надпревара участваха девет отбора с петокласници от пет училища в Община Силистра: • ОУ "Отец Паисий" - отбори "Бързи" и "Смели"; • ОУ "Св. св. Кирил и Методий" - отбори "Черешка" и "Малинка"; • ОУ "Иван Вазов" - отбори "Ротарианци" и "Светкавица"; • СУ "Никола Й. Вапцаров" - отбор "Здрави и бързи"; • ПМГ "Св. Климент Охридски" - отбори "Свободни и силни - 1" и "Свободни и силни - 2".

Чрез забавни и динамични задачи 54 ученици показаха знания за вредите от употребата на цигари, последиците от тютюнопушенето върху човешкото здраве, бързина, съобразителност, прецизност и отличен екипен дух. Състезанието включваше девет тематични пункта - "Игра с рингове", "Кенгуру стрелец", "Подреди пъзела", "Събори кеглите", "Попълни липсващите думи", "Колелото на късмета", "Карти - мит или факт", "Реши кръстословицата" и "Водна щафета".

След оспорвани състезания призовите места заеха: • Първо място - СУ "Никола Й. Вапцаров" - отбор "Здрави и бързи"; • Второ място - ОУ "Иван Вазов" - отбор "Ротарианци"; • Трето място - ОУ "Отец Паисий" - отбор "Бързи". Всички участници получиха грамоти, награди и лакомства, а класираните на първите три места бяха отличени и с купи, осигурени от организаторите.

Наградите връчиха зам.-кмет "Хуманитарни дейности" на Община Силистра г-н Стилиян Стойчев и директорът на РЗИ - Силистра д-р Пламен Илиев. Целта на инициативата бе чрез спортните игри учениците не само да повишат знанията си за вредното въздействие на тютюнопушенето, но и да развият умения за работа в екип, толерантност и активност. Организаторите благодарят на ръководствата на училищата, преподавателите и всички ученици, които активно се включиха в инициативата.

-------------------

ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.

ИЗПРАТИ СИГНАЛ



Коментари