Възродихме ли спортното ориентиране в Силистра като "едно време"?

Възродихме ли спортното ориентиране в Силистра като "едно време"?

Регион: Силистра Категория: Спорт Публикувано: Прегледи: 421
Възродихме ли спортното ориентиране в Силистра като "едно време"?

СКО "Азимут Силистра" участва в Държавното първенство в Асеновград с 18 състезатели в изключително труден планински терен, сложни и отлично подготвени маршрути и много силна конкуренция във всички възрастови групи. Въпреки тежките условия, отборът ни отново показа характер, борбеност и желание за развитие.

Треньорът на клуба Ангелина Кулева спечели три златни медала в група Ж65 - в спринта, дългата и средната дистанция, доказвайки за пореден път класата и постоянството си. Отлично представяне записаха също Иван Александров - М50, с 6-о място на дълга дистанция; Румяна Ярославова - Ж45, седма в спринта и десета на средна дистанция; Тюляй Ахмед - 10-о място в спринта, Цвета Яйчарова - Ж55, десета на дълга и средна дистанция.

Силен старт направиха и младите състезатели в щафетите: отборът ни в М14 - Мартин Георгиев, Елеонора Христакиева и Денил Тодоров, завоюва 7-мо място от 17 щафети. Много добро бягане направиха Симеон и Денил Тодоров. Тези деца са сравнително отскоро в отбора, но вече показват желание, характер и потенциал за развитие. При постоянна и системна работа бъдещето пред тях е обещаващо. Един от най-силните примери за израстване е Румяна Ярославова. Само преди година след тежка грешка тя не искаше дори да хване карта. Днес вече влиза в челната десетка - доказателство, че постоянството и вярата в себе си променят всичко.

Спортното ориентиране не изгражда само физическа издръжливост. То учи на мислене под напрежение, самостоятелност, бързи решения, дисциплина и работа в екип. Развива едновременно тялото, ума и характера, а най-ценното - създава силни хора и истински приятелства. Продължаваме напред с още повече мотивация и с ясното съзнание, че добрите резултати идват с още по-упорити тренировки.

-------------------

ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.

ИЗПРАТИ СИГНАЛ



Коментари