Агресията в училище бе темата на беседа, представена от инспектора в Детска педагогическа стая при РУ-Силистра Мария Григорова, пред учениците от VI.б клас на ОУ "Св. св. Кирил и Методий" в областния град. Инициативата е част от превантивната програма "Работа на полицията в училищата", насочена към повишаване на информираността на децата и изграждане на модели за безопасно поведение.
С мултимедийна презентация инспектор Григорова въведе аудиторията в тематиката, извеждайки основните характеристики и проявления на агресията. Разгледани бяха понятия като конфликт, тормоз и побойничество, техните особености и резултатите, до които водят. Кибертормозът като форма на агресия и проявленията му в зависимост от пола породи оживена дискусия сред учениците. Те с интерес се включиха в решаването на казуси и успяха да достигнат до правилните решения за справяне в конфликтна ситуация. С активното им участие бяха изведени основните правила за адекватна реакция при случаи на агресия в зависимост от различни ролите - на жертва или на свидетел. В края на срещата учениците записаха свои лични послания, с които оформиха "Дървото на толерантността", и обещаха те да се превърнат в техни водещи принципи.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.