Днес в СУ "Васил Левски" - гр. Дулово се проведе Ден на ученическото самоуправление - ден, в който учениците имаха възможност да влязат в отговорните роли на училищното ръководство и да се докоснат до реалните предизвикателства на управлението на една образователна институция.
В ролята на директор на училището влезе Бора Нурсес Сали от XII а клас, а като заместник-директори по учебната дейност своите задължения изпълняваха Константина Иванова и Сияна Стоянова от XI в клас. Неоценима подкрепа през напрегнатия ден им оказаха и техните малки помощнички - Идил Едис Гюнай и Айчин Ердан Кемал от II а клас, които с усмивка, старание и любопитство се включиха в училищните дейности.
Една от най-приятните и вълнуващи задачи на "новото" училищно ръководство беше да отличи ученици, прославили името на нашето училище със своите постижения. Наградена бе Тачмин Учар от VIII б клас, която завоюва второ място в поетичен конкурс. Поздравления получи и училищният отбор, който днес спечели първо място в общинския кръг на състезанието "Млад огнеборец", организирано от РС "Пожарна безопасност и защита на населението". Отличени бяха и малките ученици от II и III клас, взели участие в областния конкурс за детска книжка, организиран от РУО - Силистра.
През деня ученическото ръководство се запозна отблизо с дейността на директора и заместник-директорите, с организацията на учебния процес, с отговорностите по спазване на училищния правилник и с необходимостта от ежедневна координация, бързи решения и екипна работа. Учениците извършиха и проверка по учебните часове, свързана с отсъствията и спазването на училищните правила. Денят на ученическото самоуправление показа, че нашите ученици притежават отговорност, инициативност, лидерски качества и готовност да бъдат активни участници в живота на училищната общност. Благодарим на всички, които се включиха в инициативата, и поздравяваме нашите ученици за тяхната ангажираност, зрялост и достойно представяне!
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.