На 2 април е Международният ден на детската книга и рожден ден на датския писател Ханс Кристиан Андерсен. По този повод традиционни са различни изяви в сферата на четенето на книги. Една от тях бе в Ситово.
И тази година библиотеката към НЧ "Христо Смирненски - 1940г.", с. Ситово провежда традиционния си Маратон на четенето. Кампанията стартира всяка година на 2 април по повод твореца, създал едни най-популярните приказки на всички времена, за да продължи до 23 април.
Библиотекарят Атанаска Ченева гостува на малчуганите от ЦДГ "Щастливо детство" и им прочете приказки от Андерсен. С голям интерес и ентусиазъм малките възпитаници слушаха и с нетърпение очакваха да разкажат вече познати за тях приказки.
-------------------
ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.