Достойно представяне на учениците от СОУ "Н. Й. Вапцаров" в национален конкурс - "По пътя на Бедреддин"

Достойно представяне на учениците от СОУ "Н. Й. Вапцаров" в национален конкурс - "По пътя на Бедреддин"

Регион: Силистра Категория: Общество Публикувано: Прегледи: 566

Приключи поредният конкурс-викторина,посветен на 15тия поход "По пътя на Бедреддин". Той има национален статут и е включен в плана за дейности на МОМН. За времето на Бедреддин писаха и рисуваха над 40 ученика от СОУ "Н. Й. Вапцаров" в Силистра. За повечето от тях участието в конкурси,организирани от Културно-просветно дружество "Родно Лудогорие", е традиция.

Наградите за вапцаровци показват отношение към историята и философията в две възрастови групи - 5-8 и 9-12 клас. Националното жури присъжда І ва награда за есе на Габриела Гоцева - VІІІ клас, ІІра награда на Стефан Кьосев от ХІ клас и поощрителна награда за стихотворение на Мелекшери Али Рамадан от VІІІ-ми клас. И тримата ученика са в паралелки с Профил Хуманитарен и разширено изучаване на история, география и български език.

Дни преди националния празник на България, достойно представилите се ученици получиха грамоти и награди от председателя на КПД "Родно Лудогорие" - Иван Колев и сектетаря за Силистра - Керанка Ангелова. Поздравителни адреси получиха и техните учители- Мара Костова и Лиляна Николова, както и директора на училището - Елмира Николова.

-------------------

ОЧАКВАМЕ ВАШИТЕ СИГНАЛИ! Ако станете свидетел на инцидент, катастрофа, неправилно паркиране, побой, самозабравил се политик или нещо нередно, което Ви заобикаля - сигнализирайте ни! ВАЖНО! Ако сметнете, че някой е в опасност, първо помогнете или се обадете на тел. 112.

ИЗПРАТИ СИГНАЛ



Коментари