девойките на бк "доростол" започват ударно 2020 година с победа

Девойките на БК "Доростол" започват ударно 2020 година с победа

• Спорт
  • 19 яну 2020 г.
  • 266

В град Варна бе поредният от програмата и първи за годината зонален турнир по баскетбол за девойки. Отборът на Баскетболен клуб "Доростол" Силистра победи БК "Черно море-Одесос" Варна със 71:62. Треньорката Росица Тодорова: "Момичетата играха изключително мобилизирани, с огромно желание за победа и постигнаха висок процент на вкарани стрелби от средно и далечно разстояние. Едно голямо "Браво!" на

мирослав миткин с поредна победа по стрелба с лък

Мирослав Миткин с поредна победа по стрелба с лък

• Спорт
  • 15 яну 2020 г.
  • 644

Мирослав Миткин от СК "Динамикс" Силистра стана пръв при младежите в дисциплина "компаунд" на турнира по стрелба с лък "Дунавски стрели" в град Русе (11-12.01.2020). Това е поредната му победа в неговата възрастова група. Има и няколко призови класирания, вкл. и титли, и в отборните надпревари на държавни първенства (заедно със световния шампион Явор Христов и с д-р Драгомир Драганов). На сним

баскетболистът станимир маринов с трансфер в сърцето на тракия

Баскетболистът Станимир Маринов с трансфер в сърцето на Тракия

• Спорт
  • 30 дек 2019 г.
  • 614

БК "Берое" Стара Загора направи нов трансферен удар. След като стана ясно, че Павел Маринов ще подсили отбора в началото на 2020 г., от клуба официално обявиха и привличането на още един национал - Станимир Маринов, съобщава сайта bgbasket.com Гардът в момента провежда индивидуална подготовка и е в процес на възстановяване, но за новата година си пожелава максимално бързо този процес да приключ

веселин суров: "човек трябва да спортува, защото трябва да живее!" (интервю)

Веселин Суров: "Човек трябва да спортува, защото трябва да живее!" (ИНТЕРВЮ)

• Анализи и репортажи, Спорт
  • 12 дек 2019 г.
  • 1817

В петък, 13 декември община Силистра ще отличи 10-те най-добри спортисти на спортно училище „Дръстър“ Силистра. Инициативата, която е от празничния културен календар за декември месец на община Силистра ще се състои от 14 часа в художествената галерия. Единственото спортно училище на територията на областта се отличава с отличната спортна подготовка, която дава на учениците. Разбира се учебния

коледен турнир по свободна борба ще се проведе за четвърти път в силистра

Коледен турнир по свободна борба ще се проведе за четвърти път в Силистра

• Спорт
  • 10 дек 2019 г.
  • 470

На 15 декември за четвърта поредна година в град Силистра ще се проведе Коледен турнир по свободна борба "Силистренски надежди" за всички възрастови групи. Спортно състезание се осъществи изцяло със съдействието на Oбщина Силистра, "Лактоком" ЕООД, Интер С 2000" ЕООД, както, "Строитех груп 2018" ООД и председателя на СКБ "Добруджански юнак-96" Муса Мусов. Състезанието ще се проведе в зала "

силистренските футболисти отчитат успешна година

Силистренските футболисти отчитат успешна година

• Спорт
  • 02 дек 2019 г.
  • 766

ФК "Доростол" Силистра - над 100 деца и юноши на възраст от 6 до 17 години в няколко формации в различни първенства. През 2019 г.клубът участва в първенствата на зона "Варна“ (Североизточна България). Най успешно се представя отборът за деца до 15 г. с треньор Деян Дечев (към настоящия момент заема второ място във временното класиране), а натурнир "Млади футболни звезди на България" в Бургас заво

двама силистренски каратисти ще вземат участие на световното първенство по киокушин в токио

Двама силистренски каратисти ще вземат участие на Световното първенство по Киокушин в Токио

• Спорт
  • 20 ное 2019 г.
  • 900

Състезателите нa Българската киокшин асоциация излетяха днес от София за Токио, Япония, където ще вземат участие в 12-тото СВЕТОВНО ПЪРВЕНСТВО по КАРАТЕ КИОКУШИН на без-категории за мъже и Елитно Световно Първенство за юноши и ветерани. Българската делегация се състои от 15 човека, сред които са състезателите на силистренската карате школа - Александър Атанасов и Борислав Борисов. Състезателите

баскетболистите на "доростол" започнаха с победи при девойките

Баскетболистите на "Доростол" започнаха с победи при девойките

• Спорт
  • 16 окт 2017 г.
  • 1031

Вчера в град Силистра се проведе между областен турнир за девойки! Отборът на "Доростол" Силистра спечели и двата мача - победи над "Зограф" Трявна с 58:15 и над "Светкавица" Търговище с 79:18! Треньорката Росица Тодорова Атанасова: "Всички момичета играха с желание за изява и победи! Продължаваме с тренировките и със следващите турнири! Целите, които си поставихме, са високи!"

силистренец родом ще играе баскетбол в украйна

Силистренец родом ще играе баскетбол в Украйна

• Спорт
  • 07 сеп 2017 г.
  • 887

Роденият на 7 септември 1991 г. в град Силистра баскетболист Станимир Маринов (192 см/90 кг), който е и национален състезател, е на път да продължи своята спортна кариера в Република Украйна, научаваме от сайта №1 за баскетбол у нас (www.bgbasket.com). Очаква се той да замине за отбора "Черкаские Мавпи" ("Черкасские Мавпы"), който в миналото първенство е завършил на четвърто място в страната от 11

медал за силистренския баскетбол на държавно ученическо първенство

Медал за силистренския баскетбол на държавно ученическо първенство

• Спорт
  • 13 юни 2017 г.
  • 1082

От Facebook профила на Радина Добрева: Преди часове в Хасково приключиха финалите на ученическите игри по баскетбол за момчета 5-7 клас, откъдето отборът на ОУ "Отец Паисий" Силистра си тръгна със сребърни медали след страхотно представяне във всички мачове! Благодарности и на ръководителите: г-н Божидар Чонков - учител по физическа култура и г-жа Светлана Тодорова - треньор в БК "Доростол" и